Günde Kaç Öğün Beslenmeli?

Günde Kaç Öğün Beslenmeli?

Sağlık ve Irk Garantili Pomeranian Yavrumuz
Pomeranian boo
Secereli pomeranian boo
Pomeranian boo
Sağlıklı ve ırk garantili kızımız “incir”
Pomeranian boo

Pomeranianlar da beslenme boyutları küçük olduğundan önem arz eder. Her köpeğin harcadığı enerji çok fark olmasa da değişkenlik gösterdiğinden kesin rakamlarla yiyecek ölçüsü vermek yanlış olur. Verilen ölçüleri standart olarak kabul ederek köpeğinizin ihtiyaç duyduğu ölçüde artırıp azaltabilirsiniz.

Mama Ölçütleri

Mamalar markalarına ve kuru ya da yaş oluşuna göre gramajları faklı kalori ölçüleri vereceğinden dolayı mamaları gramaj yerine paketlerin arkasında yazan kalori değerlerine uygun porsiyonlamak daha doğru olacaktır. Yavru mamaları yoğunlaştırılmış daha zengin yapıda yiyeceklerdir. Yetişkin mamalarında bu değerler değişiklik gösterir.

Beslenmede Öğün Miktarı

Pomeranian 6 aylık olana kadar günde 4 öğün beslenirken erişkinliğe erişmiş Pomeranian da bu rakam 2 ye kadar geriler. Köpeğinize verdiğiniz mamanın yeterli olup olmadığını köpeğinizin davranışlarında kolayca anlayabilirsiniz. Köpeğiniz mamayı yemeye başladıktan 5 dakika sonra bırakıp gidiyor ise bu köpeğinizin doymuş olduğunu gösterir. Eğer 10-12 dakika içinde mamasını bitirip yine size bakıyor ve bir şeyler anlatma çabası içinde ise verdiğiniz mamanın 8 de ya da 10 biri kadar mama koyup yeniden önüne koyarak günlük köpeğinizin günlük mama ihtiyacını karşılayabilirsiniz.

Beslenmede Öğün Sayısı

Yetişkin Pomeranianlar da bazen günde bir öğünle doyanlarda görülür. Fakat bu durum günde iki öğün yiyenin yarısı kadar yediği anlamına gelmez. Aynı miktarı bir öğünde tüketir. Köpeğiniz bu yapıda bir köpek olabilir. Onun tercihlerini dikkate alın ve o şekilde besleyin. Köpeği öğün esnasında daha fazla mama ile ödüllendirmek yanlış bir davranıştır. Eğitim sırasında mama ihtiyacı duymayan köpek yiyecek ile ödüllendirme eğitiminde başarılı olamaz.

Fcı secereli yarışma düzeyi oğlumuz “frigo”
Fcı secereli yarışma düzeyi oğlumuz “frigo”
EN FAZLA SEÇENEK İLE ORANGE TEDDY BEAR FACE POMERANIAN BOO
EN FAZLA SEÇENEK İLE ORANGE TEDDY BEAR FACE POMERANIAN BOO
En Kaliteli Pomeranian Boo Yavrularımız
En Kaliteli Pomeranian Boo Yavrularımız

Haydi !
Bizimle bilgini paylaş / Soru sor

Yukarı