Sık Karşılaşılan Sağlık Problemleri

Sık Karşılaşılan Sağlık Problemleri

Kusursuz küçük adam
Pomeranian boo
Erkek ve dişi ayı surat pomeranıan
Pomeranian boo
Satılık Pomeranian Boo Teddy Bear Yavrular
Pomeranian boo

Pomeranianlar genellikle sağlıklıdırlar. Fakat tüm ırklar gibi belirli sağlık problemlerine de eğilimleri vardır. Sıralayacağımız tüm sağlık problemlerinin herhangi biri ya da hepsi görülecek diye bir kural yok. Lakin bir köpek sahiplenecekseniz bu ırkta görülen sağlık problemlerinden haberdar olun. Öncelikle sahipleneceğiniz yavru mümkünse pet shoplardan değil anne ya da babasını yetiştirmiş sahiplerden olsun. Çünkü sahipleri size yavruda hangi hastalıkları görebileceğinizi bu konuda almanız gereken tedbirleri ve hastalığa yakalandığında nasıl bir yol izlemeniz konusunda size yardımcı olacaktır.

Displazisi Hastalığı

Pomeranianlar da başlıca görülen bir rahatsızlık kalça displazisi olan ortopedik bir rahatsızlıktır. Bu rahatsızlık bir sakatlanma yolu ile yaşanabildiği gibi anne rahminden çıkarken oluşan bir problemde kalıtsal olarak da rastlanabiliyor. Belirtilerini görmeden veterinerde çektireceğiniz bir filmle bunun önüne geçebilirsiniz. Yavru büyüdükten sonra bu rahatsızlık baş göstermeye başladığı durumlar ile karşılaşılmaktadır. Kalça ekleminin deformesi ile oluşan bu rahatsızlık büyük ırkların aksine ameliyatı kolay bir şekilde yapılır.

Alerjiler

Bazı Pomeranianlar, özellikle temas ile tetiklenen alerjilere yakalanabilirler. Alerjik bir rahatsızlığa yakalanan köpeği teşhis etmenin bir yolu, patilerini yalıyor ve sonrasında yüzünü buruşturuyorsa patileri yıkanıp bir veteriner tarafından kontrol edilmesi gerekmektedir.

Epilepsi

Bazı Pomeraniler epilepsi hastalığına yakalanır ve nöbet geçirir. Köpeğin nöbet geçirdiğini fark ettiğinizde herhangi bir müdahalede bulunmadan veterinere götürüp gerekli adımları izlemek en doğrusu olacaktır.

Göz Sorunları

Köpekler katarakt, kuru göz ve gözyaşı kanalı problemleri gibi çeşitli göz problemlere eğilimlidir. Bu sorunlar gelişim evresinde olan genç köpeklerde ortaya çıkabilir ve tedavi edilmezse körlüğe yol açabilir. Köpeğinizin gözünde kızarıklık, yara izi veya aşırı yırtılma fark ederseniz hemen veterinerinize başvurun.

 

ORANGE SIFIR BURUN BOO
ORANGE SIFIR BURUN BOO
Yeni Yıla Özel Her Renk Pomeranian Boo Yavrularımız
Yeni Yıla Özel Her Renk Pomeranian Boo Yavrularımız
Party Color Pomeranian Boo Yavrumuz
Party Color Pomeranian Boo Yavrumuz

Haydi !
Bizimle bilgini paylaş / Soru sor

Yukarı